При осквернении во сне

Ангелу-хранителю

Тропарь, глас 6-й

    Ангеле Божий, хранителю мой святый, живот мой соблюди во страсе Христа Бога, ум мой утверди во истиннем пути и к любви горней уязви душу мою, да тобою направляемь, получу от Христа Бога велию милость.

 Кондак, глас 4

 Явися мне милосерд, святый Ангеле Господень, хранителю мой, и не отлучайся от мене схвернаго, но просвети мя светом неприкосновенным, и сотвори мя достойна Царствия Небеснаго.

Молитва

    Святый Ангеле, предстояй окаянной моей души и страстной моей жизни, не остави мене грешнаго, ниже отступи от мене за невоздержание мое. Не даждь места лукавому демону обладати мною, насильством смертнаго сего телесе, укрепи бедствующую и худую мою руку и настави мя на путь спасения. Ей, святый Ангеле Божий, хранителю и покровителю окаянныя моея души и тела, вся мне прости, еликими тя оскорбих во вся дни живота моего, и аще что согреших в прешедшую нощь сию, покрый мя в настоящий день, и сохрани мя от всякаго искушения противнаго, да ни в коем гресе прогневаю Бога, и молися за меня ко Господу, да утвердит мя в страсе Своем и достойна покажет мя раба Своея благости. Аминь.

 ОТ МЫСЛЕННЫХ БЕСОВСКИХ ИСКУШЕНИЙ

Преподобному Серафиму Саровскому

Молитва

    О великий угодниче Божий, преподобне и Богоносне отче наш Серафиме! Призри от горения славы на нас, смиренных и немощных, и обремененных грехми многими, твоея помощи и утешения просящих: приникни к нам благосердием твоим и помози нам заповеди Господни непорочно сохраняти, веру православную крепко содержати, покаяние во гресех наших усердно Богу приносити, во благочестии христианстем благодатно преуспе- вати и достойны быти твоего о нас молитвеннаго к Богу предстательства. Ей, святче Божий, услыши нас, моля, щих тебе с верою и любовию, и не презри нас, требую, щих твоего заступления. Ныне и в час кончины нашея помози нам, и заступи нас молитвами твоими от злоб, ных наветов диавольских, да не обладает нами тех сила, но да сподобимся помощию твоею наследовати блаженство обители райския, на тя бо упование наше ныне воз. лагаем, отче благосердный. Буди нам воистину ко спасению путевождь и приведи нас к невечернему свету жизни вечныя богоприятным предстательством твоим у престола Пресвятыя Троицы, да славим и поем со всем святыми достопоклоняемое имя Отца и Сына и Святаго Духа во веки веков. Аминь.

 

 

 

Joomla Template: by JoomlaShack