Облагополучном замужестве девицы

Господу Иисусу Христу

Молитва

   О Всеблагий Господи, я знаю, что великое счастье мое зависит от того, чтобы я Тебя любила всею душою и всем сердцем моим и чтобы исполняла во всем святую волю Твою. Управляй же Сам, о Боже мой, душою моею и наполняй сердце мое: я хочу угождать Тебе одному, ибо Ты Создатель и Бог мой. Сохрани меня от гордости и самолюбия: разум, скромность и целомудрие пусть Украшают меня. Праздность противна Тебе и порождает пороки, подай же мне охоту к трудолюбию и благослови труды мои. Поелику же закон Твой повелевает жить людям в честном супружестве, то приведи меня, Отче Святый, к сему освященному Тобою званию, не для угож дения вожделению моему, но для исполнения предназна. чения Твоего, ибо Ты Сам сказал: нехорошо человеку быть одному и, создав ему жену в помощницу, благословил их расти, множиться и населять землю.
    Услышь смиренную молитву мою, из глубины де вичьяго сердца Тебе возсылаемую: дай мне супруга чес тнаго и благочестиваго, чтобы мы в любви с ним и   в согласии прославляли Тебя, милосерднаго Бога: Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

 

Апостолу Андрею Первозванному

 Молитва
 
    Первозванне апостоле Бога и Спаса нашего Иисуса Христа, церкве последователю верховный, всехвальныи Андрее! Славим и величаем апостольския труды твоя, сладце поминаем твое благословенное к нам пришествие, ублажаем честная страдания твоя, яже за Христа претерпел еси, лобызаем священныя мощи твоя, чтим святую память твою и веруем, яко жив Господь, жива же душа твоя, и с ним во веки на небеси пребываеши, идеже и нас любовию твоею не оставлявши, якоже возлюби еси отцы наша, егда Духом Святым прозрел еси земли нашея ко Христу обращение. Веруем же, яко и молиши о нас Бога, зря во свете Его вся нужды наша. Тако сию веру нашу во храме твоем исповедуем, и Господа и Бога и Спаса нашего Иисуса Христа молим, да молитвами твоими подаст нам вся потребная ко спасению нас грешных. Да яко же ты абие по гласу Господа, оставль мрежи твоя, неуклонно Томи последовал еси, сице и кийждо от нас не своих си да ищет, но еже к созиданию ближняго, и о горнем звании да помышляет. Имуще же тя предстателя и молитвенника о нас, уповаем, яко молитва твоя много может пред Господом и Спасителем нашим Иисусом Христом, Емуже подобает всякая слава, честь и поклонение, со Отцем и Святым Духом во веки веков. Аминь.
 

Святителю Николаю Чудотворцу

 Тропарь (общий святителям), глас 4-й

     Правило веры и образ кротости, воздержания учителя яви тя стаду твоему, яже вещей истина, сего ради стяжая еси смирением высокая, нищетою богатая. Отче священно- начальниче Николае, моли Христа Бога спастися душам нашим.

 

Кондак, глас 3-й

 

   В Мирех, святе, священнодействитель показался еси, Христово бо, преподобне, Евангелие исполнив, положил еси душу твою о людех твоих и спасл еси неповинныя от смерти. Сего ради освятился еси яко великий таинник Божия благодати.
 

Молитва
 

   О всесвятый Николае, угодниче преизрядный Господень, теплый наш заступниче и везде в скорбех скорый помощниче! Помози ми, грешному и унылому в настоящем сем житии, умоли Господа Бога даровати ми оставление всех моих грехов, елико согреших от юности моея, во всем житии моем, делом, словом, помышлением И Всеми моими чувствы. И во исходе души моея помози ми. окаянному, умоли Господа Бога, всея твари Содетеля набавити мя воздушных мытарств и вечнаго мучения: да всегда прославляю Отца и Сына и Святаго Духа и твоё милостивное предстательство, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

 

Праведному Филарету Милостивому

 

Тропарь, глас 4-й

    Аврааму в вере подражая, Иову же в терпении последуя, отче Филарете, благая земли разделял еси неимущим и лишение сих терпел еси мужественне. Сего ради светлым тя венцем увенча Подвигоположник, Христос Бог наш, Егоже моли спастися душам нашим.
 

Кондак, глас 3-й

    Истинно всеизрядная твоя купля зрится и мудрою быти судится всеми благомудрствующими: отдал бо еси дольняя и кратковременная взыскуя Горних и Вечных. Темже и достойно стяжал еси вечную славу, милостиве Филарете.
 

Стихира, глас 2-й

 

    Благотворяй бо от Бога есть, глаголет Богослов, и ты убо от Бога еси, милостиве Филарете. Якоже бо Божие есть тако и твое бысть дело, еже благодеяти, Того убо по естеству, твое же по причастию.

 
 
 
 
 
 

дайвинг в дахабекартины искусствоорганизация своего делаэкономика америкисистема образования рфspa маникюрпроектирование коттеджейдистанционное образование за границейford кроссовербелок в

Joomla Template: from JoomlaShack